Wydarzenia

Wspólne czytanie książki o zawodzie policjanta

W miniony piątek, najmłodsi z przedszkola nr 4, gościli u siebie przedstawicielkę z Komendy Powiatowej Policji w Nisku. Funkcjonariuszka czytała dzieciom książkę o zawodzie policjanta. Głównym celem tego przedsięwzięcia, było przybliżenie najmłodszym specyfiki policyjnej służby, która ukierunkowana jest na niesienie pomocy innym.

W piątkowe przedpołudnie, niżańska policjantka odwiedziła najmłodszych z Przedszkola nr 4 w Nisku. Dla dzieci była to bardzo ważna wizyta, ponieważ w przedszkolu odbywały się zajęcia podczas których, najmłodsi poznawali specyfikę policyjnej służby.

W ramach trwającego od kilku dni przedsięwzięcia, policjantka przeczytała maluchom książkę pt. „Kicia Kocia zostaje policjantką”, której treść nawiązuje do niesienia innym pomocy oraz pozwala najmłodszym na poznanie jakimi pojazdami porusza się policja, co funkcjonariusz ma ze sobą na służbie, czym się zajmuje podczas patrolu oraz co się dzieje na miejscu zdarzenia na drodze.

Czytanie książki przez funkcjonariuszkę wzbudzało wiele pozytywnych emocji. Dzieci słuchały opowiadania z dużym zainteresowaniem oraz chętnie zadawali pytania. Na zakończenie nie zabrakło wspólnych zdjęć oraz słodkich upominków dla dzieci. Wdzięczne maluchy wręczyły przedstawicielce niżańskiej Policji dyplom z podziękowaniem za udział w spotkaniu. W miłej atmosferze, zostały zapowiedziane kolejne wizyty.

 

  • chłopczyk siedzi w przedszkolnej sali w policyjnej furażerce
  • grupa dzieci stoi w towarzystwie przedszkolanki oraz policjantki
  • dyplom przyjaciela dzieci dla sierżant sztabowej Katarzyny Pracało w podziękowaniu za udział w spotkaniu oraz przedstawieniu specyfiki swojej pracy
Powrót na górę strony