Wydarzenia

Surowe konsekwencje za zbyt szybką jazdę

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m.in. dłuższa droga hamowania i brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. W sobotę, policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h.

W sobotę, policjanci z niżańskiego ruchu drogowego, na terenie gminy Jarocin, sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Po godz. 15, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem. Policyjny miernik prędkości wskazał, że kierujący jechał z prędkością 102 km/h na odcinku drogi, na którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, 40-letni mieszkaniec powiatu janowskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł oraz 13 punktami karnymi.

Apelujemy o rozwagę na drogach i przypominamy, że nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

Powrót na górę strony