Wydarzenia

Młodzi sportowcy odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Nisku

Data publikacji 05.07.2024

Podopieczni półkolonii "Football Academy" z Niska, odwiedzili w środę niżańską komendę policji. To kolejne już spotkanie edukacyjno-profilaktyczne w ramach wakacyjnych spotkań "Bezpieczne Wakacje". Tego dnia młodzi sportowcy mogli zobaczyć jak wygląda praca funkcjonariuszy. Była to również okazja do rozmowy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W środę Komenda Powiatowa Policji w Nisku gościła w swoich murach podopiecznych półkolonii sportowej "Football Academy" z Niska. Wizyta w jednostce policji wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród młodych sportowców. Była to niezwykła możliwość poznania codziennej pracy funkcjonariuszy.

Chłopcy zainteresowani służbą policjantów przyjrzeli się stanowisku kierowania policji i pracy oficera dyżurnego. Pierwszą częścią spotkania było zwiedzanie budynku komendy. Druga część odbyła się na świetlicy. Nasi goście zobaczyli sprzęt, który służy policjantom w służbie m.in. specjalistyczne umundurowanie funkcjonariuszy oraz mieli możliwość przyjrzeć się pracy technika kryminalistyki.

Spotkanie było okazją do zapoznania najmłodszych z codziennymi obowiązkami policjantów oraz funkcją, jaką pełni Policja w społeczeństwie. Była to też okazja do przypomnienia i utrwalenia podstawowych zachowań związanych z bezpieczeństwem podczas wakacyjnego wypoczynku.

  • dzieci w holu budynku trzymają policyjną tarczę jedno ubrane jest w hełm i kamizelkę przeciwuderzeniową
  • dzieci odwiedzający pomieszczenie dla osób zatrzymanych
  • chłopcy siedza przy stole
  • chłopcy stoją na schodach budynku komendy policji
Powrót na górę strony