Przypominamy o korzystaniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przypominamy o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która umożliwia w prosty sposób komunikowanie się z Policją. Dzięki aplikacji, możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy i na bieżąco przekazywać informacje o lokalnych zagrożeniach.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to platforma wymiany informacji o zagrożeniach. Głównym jej celem jest poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego, poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji czy dostosowanie struktur organizacyjnych oraz działań Policji do zagrożeń wskazywanych przez społeczeństwo.
Warto pamiętać, że kiedy w naszej okolicy dzieje się coś niepokojącego, możemy to zgłosić do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB).
Za pomocą interaktywnej strony Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy. Następnie Policja, będzie te sygnały weryfikować.
Pamiętajmy, że nanoszone zagrożenia są anonimowe, a zgłoszenie zagrożenia jest proste i intuicyjne. Dlatego zachęcamy do korzystania z platformy przy pomocy smartfona, tabletu lub komputera.
Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:
- otwieramy Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa;
- akceptujemy regulamin;
- chcąc dodać zgłoszenie, należy na początku wybrać na mapie obszar, który nas interesuje;
- następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu zawierającego ponad dwadzieścia pozycji, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia.
Zapamiętaj, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.