Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na niebezpieczny lód
Każdego roku zimą, policjanci dużą uwagę skupiają na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży podczas zabaw na świeżym powietrzu - zwłaszcza podczas ferii zimowych. Występujące w ostatnim czasie niskie temperatury spowodowały, że na zbiornikach wodnych pojawił się lód, który może być niebezpieczny. Dlatego mundurowi kontrolują rejony zbiorników wodnych aby zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom.
-
Surowe konsekwencje za zbyt szybką jazdę dla kierowcy bmw
Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m.in. dłuższa droga hamowania i brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. Wczoraj, policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h.
-
Uroczyste wręczenie aktu mianowania w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku
W sali narad Komendy Powiatowej Policji w Nisku, odbyła się uroczystość wręczenia aktu mianowania na pierwszy stopień w korpusie sierżantów Policji. Awans w stopniu, był wynikiem ukończenia kursu sierżanckiego przez niżańskiego funkcjonariusza. Organizowane kursy i szkolenia są kluczowymi etapami w rozwoju zawodowym policjantów, które umożliwiają zdobycie nowych kompetencji oraz przyczyniają się do profesjonalnej realizacji zadań w służbie społeczeństwu.
-
Szczęśliwy finał poszukiwań 19-latka
Jednym z zadań policjantów jest ochrona życia i zdrowia, dlatego zgłoszenia dotyczące zaginięcia osoby zawsze są traktowane priorytetowo. W środę, niżańscy funkcjonariusze, w niespełna trzy godziny od zgłoszenia, odnaleźli 19-letniego mieszkańca naszego powiatu, którego zaginięcie zgłosiła zaniepokojona rodzina. Młody mężczyzna wymagał stałej opieki, a warunki atmosferyczne mogły zagrażać jego życiu.
-
Kierował jednośladem mając ponad 1,5 promila. Odpowie przed sądem
Niżańscy policjanci ruchu drogowego uniemożliwili dalszą jazdę 29-latkowi, który kierował rowerem mając ponad 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Za popełnione wykroczenie, mężczyzna odpowie przed sądem. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i odpowiedzialność na drodze.
-
Podsumowanie ogólnopolskiej akcji "Poszukiwany"
13 i 14 lutego 2025 roku Komenda Główna Policji zarządziła ogólnopolską akcję, której celem było zlokalizowanie i zatrzymanie osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez polskie sądy i prokuratury. Działania niżańskich funkcjonariuszy ukierunkowane były na zatrzymanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci zatrzymali czworo poszukiwanych. Wszyscy trafili do zakładu karnego.
-
Podsumowanie działań "Trzeźwy Poranek" na terenie powiatu niżańskiego
Od rana, niżańscy policjanci prowadzili akcję "Trzeźwy poranek". Celem tych działań, była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 900 kierowców. Żaden z nich, nie zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wcześniej wypitego alkoholu.
-
Policyjne działania "Trzeźwy Poranek"
Jutro, niżańscy policjanci przeprowadzą działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Akcja prowadzona będzie na terenie całego województwa.
-
Zatrzymany do kontroli rowerzysta miał ponad 2,5 promila
Ponad 2,5 promila alkoholu miał rowerzysta zatrzymany wczoraj przez funkcjonariuszy. Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza poważne zagrożenie na drodze. Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. 54-latek za popełnione wykroczenie odpowie teraz przed sądem.
-
Bezpieczne ferie zimowe - policjanci z wizytą u najmłodszych
W naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nisku, spotkali się dziś z podopiecznymi świetlicy środowiskowo - profilaktycznej "Promyk" w Nisku przypominając dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Mundurowi ostrzegali o zagrożeniach związanych z przebywaniem w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych.